Współpraca Politechniki Wrocławskiej i Oddziału Wrocławskiego SEP ze Starostwem Powiatowym w Jaworze

Data: 25.11.2021 Kategoria: Informacje ogólne

W ramach XXII Ogólnopolskich Dni Młodego Elektryka, zorganizowanych w dniach 19-21 listopada we Wrocławiu przez Wydział Elektryczny Politechniki Wrocławskiej oraz Oddział Wrocławski Stowarzyszenia Elektryków Polskich, odbyło się u Dziekana Wydziału Elektrycznego PWr prof. Waldemara Rebizanta spotkanie dotyczące podsumowania dotychczasowej współpracy i dalszych planów kooperacji Politechniki Wrocławskiej i Oddziału Wrocławskiego SEP ze Starostwem Powiatowym w Jaworze.

W spotkaniu uczestniczyli Dziekan Wydziału Elektrycznego prof. Waldemar Rebizant, prof. Leszek Pawlaczyk, dr inż. Maciej Gwoździewicz, Prezes Oddziału Wrocławskiego SEP prof. Andrzej Hachoł, Prezes Zarządu Głównego SEP dr inż. Piotr Szymczak, Starosta Jaworski Aneta Kucharzyk, Dyrektor Centrum Biblioteczno-Kulturalnego Gminy Bolków Katarzyna Doszczak-Fuławka.

Po spotkaniu reprezentacja z powiatu jaworskiego została oprowadzona po najciekawszych laboratoriach na Wydziale Elektrycznym przeznaczonych dla studentów kierunku Automatyka Przemysłowa. Kierunek ten jest oferowany od 1 października 2021 r. również na Politechnice Wrocławskiej w Legnicy.

30 maja 2022 r. odbędzie się w Centrum w Bolkowie VII jubileuszowy Dzień Nauki w Powiecie Jaworskim z okazji V okrągłej rocznicy podpisania porozumienia pomiędzy Politechniką Wrocławską a Starostwem Powiatowym w Jaworze o wzajemnej współpracy.  Prelegentami będą: - mgr inż. Anna Ostrowska (doktorantka Wydziału Elektrycznego PWr z Bolkowa), "Wybrane aspekty użytkowania instalacji fotowoltaicznych", - dr inż. Agnieszka Mirkowska (adiunktka Wydziału Elektrycznego PWr z Jawora), "Człowiek = mikroelektrownia, czyli kilka słów o tym, czym jest Energy Harvesting", - Biskup Waldemar Pytel (Biskup Diecezji Wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego), "Adaptacja obiektów sakralnych do innych celów", - Dyrektor Katarzyna Doszczak-Fuławka (Dyrektor Centrum w Bolkowie), tematyka wystąpienia: kultura.

Dobór dwóch ostatnich prelegentów nie jest przypadkowy. Pani Dyrektor Katarzyna Doszczak-Fuławka jest nie tylko gospodarzem tego naukowego wydarzenia, ale jest także znaną artystką w regionie. Natomiast ks. Biskup Waldemar Pytel to uznany i ceniony w różnych środowiskach erudyta, a Centrum w Bolkowie to wzorcowo zaadaptowany budynek po byłym Kościele Ewangelickim pw. św. Trójcy w Bolkowie.

Jaworskie I LO im. Księcia Bolka I znajduje się w gronie szkół średnich objętymi programem współpracy z Politechniką Wrocławską. Dzięki temu na terenie szkoły odbywają się wykłady popularno-naukowe nauczycieli akademickich PWr, a uczniowie LO mogą przyjeżdżać na uczelnię na praktyczne zajęcia laboratoryjne.

4 października 2022 r. odbędzie się w jaworskim I Liceum Ogólnokształcącym VI jubileuszowy Dzień Nauki w Jaworze z okazji V okrągłej rocznicy podpisania porozumienia pomiędzy Oddziałem Wrocławskim Stowarzyszenia Elektryków Polskich a Starostwem Powiatowym w Jaworze o wzajemnej współpracy. Prelegentami będą przedstawiciele Oddziału Wrocławskiego SEP: - prof. Andrzej Hachoł (Prezes Oddziału Wrocławskiego SEP), tematyka: inżynieria biomedyczna - inż. Andrzej Koźmiński (Wiceprezes Oddziału Wrocławskiego SEP), tematyka: energetyka oparta na biomasie - dr inż. Maciej Gwoździewicz (członek Zarządu Oddziału Wrocławskiego SEP), tematyka: bezpieczeństwo elektryczne.

Przygotował Maciej Gwoździewicz