Pionierzy Dolnośląskiej Elektryki

Pierwszy wykładPIONIERZY DOLNOŚLĄSKIEJ ELEKTRYKI

Wprowadzenie do sesji okolicznościowej z okazji 60-lecia uzyskania pełnej samodzielności przez WYDZIAŁ ELEKTRYCZNY Politechniki Wrocławskiej.

Na lata 2008 – 2010 przypada wiele okrągłych rocznic ważnych wydarzeń związanych z odzyskaniem i utrwaleniem niepodległości, a także z wyzwoleniem się naszego narodu i państwa z okowów totalitaryzmu. W tych okolicznościach łatwo nie zauważyć niektórych lokalnych jubileuszy, stanowiących jednak ważne wydarzenia w rozwoju poszczególnych społeczności. Taką rocznicą jest niewątpliwie 60-lecie uzyskania pełnej samodzielności przez WYDZIAŁ ELEKTRYCZNY Politechniki Wrocławskiej

Sylwetki Pionierów:

Prof. Tadeusz Tomankiewicz
Prof. Konstanty Wołkowiński
Prof. Zbigniew Żyszkowski

Zapraszamy też do zapoznania się ze wspomnieniami naszych absolwentów i pracowników o Pionierach Dolnośląskiej Elektryki:

Zapraszamy ponadto do zapoznania się z prezentacją, poświęconą Pionierom Dolnośląskiej Elektryki. Jest to materiał z Okolicznościowego Posiedzenia Rady Wydziału Elektrycznego, które odbyło się 10 października 2009 roku.

Sprawozdanie z sesji 10.10.2009 (przedruk z "Pryzmatu", nr 234) jest natomiast do pobrania tutaj »