Seminarium z Przemysłem otwarte dla pracowników, doktorantów, studentów PWr.

Data: 24.04.2023 Kategoria: Informacje ogólne, Pracownicy, Studenci, Wydział

Dziekan Wydziału Elektrycznego, Prof. Waldemar Rebizant, we współpracy z Biurem Karier Politechniki Wrocławskiej, zaprasza pracowników, doktorantów i studentów do udziału w Seminarium z Przemysłem.

Gośćmi seminarium będą:

• Michał Dębkowski - Członek Zarządu / Board Member Buena Cloud Sp. z o.o.
  • dr inż. Przemysław Falkowski-Gilski, Politechnika Gdańska
  • przedstawiciel Politechniki Wrocławskiej - administrator Google WorkSpace.

Temat: Cyberbezpieczeństwo studentów i wykładowców  wg "Google Workspace Security Whitepaper 2020".

Termin:

2023.05.11 (czwartek) o godzinie 13:00 – 15:00 w sali 312 bud. A5 (ul Smoluchowskiego 19)

Tematyka:

- ochrony danych osobowych studentów oraz wykładowców wyższych uczelni

- ochrony własności intelektualnej pracowników naukowych

- ochrony tajemnicy handlowej przetwarzanej w systemach informatycznych uczelni (w tym powierzonej przez przemysł)

Charakter spotkania:

- otwarty dla pracowników, doktorantów, studentów PWr.

- hybrydowy, t.zn. można w nim wziąć udział zarówno:

Agenda Seminarium przedstawia się następująco:

• 13:00            Otwarcie i powitanie Uczestników (Dziekan W5)
  • 13:05            Przedstawienie Prelegentów oraz wprowadzenie merytoryczne - dr inż. Marek Wąsowski;
  • 13:15-13:30  Ochrona własności intelektualnej na Politechnice Wrocławskiej- dr inż. Ewa Szczepankiewicz - Dział Własności Intelektualnej i Informacji Patentowej PWr;
  • 13:30-13:50  Google Workspace security overview- Michał Dębkowski - Członek Zarządu Buena Cloud Sp. z o.o. (firma partnerska Google, która wdrożyła środowisko Goggle Workspace na Politechnice Wrocławskiej;
  • 13:50-14:10  Bezpieczeństwo i mobilność użytkowników - dr inż. Przemysław Falkowski-Gilski, Politechnika Gdańska;
  • 14:10-14:30  sesja pytań i odpowiedzi – moderator dr inż. Marek Wąsowski;
  • ~14:30          zakończenie Seminarium

W załączeniu przesyłam dokument, na kanwie którego przedstawiciel Google'a odniesie się do kwestii cyberbezpieczeństwa społeczności akademickiej PWr.

Informacji organizacyjnych udziela dr inż. Marek Wąsowski

google_workspace_security_whitepaper_2021.pdf [ .pdf 293.79 KB ]