Podpisanie umowy o współpracy z LG Energy Solution

Data: 18.01.2022 Kategoria: Nauka, Studenci, Wydział

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o podpisaniu umowy o współpracy z LG Energy Solution.

Wspólne prowadzenie projektów badawczych, organizowanie praktyk i staży naukowych dla studentów, doktorantów i pracowników uczelni, a także kształtowanie programów nauczania – to główne założenia umowy o współpracy pomiędzy PWr i LG Energy Solution.

Dokument w tej sprawie podpisali 23 listopada prof. Dariusz Łydżba, prorektor ds. współpracy i Piotr Blachura, pełnomocnik zarządu, dyrektor HR firmy LG Energy Solution.

Zgodnie z umową wspólnie modyfikowane będą także programy kształcenia na wybranych kierunkach studiów, aby część zajęć mogła się odbywać w siedzibie firmy. LG Energy Solution chce udzielić szczególnego wsparcia zwłaszcza kierunkom związanych z elektromobilnością. Z tego względu chęć współpracy z przedsiębiorstwem zadeklarowały już Wydział Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów, Wydział Chemiczny oraz Wydział Elektryczny.