Data: 23.11.2021 Kategoria: Informacje ogólne

Od 1 października 2021 nowym pracownikiem Wydziału Elektrycznego został prof. Przemysław Komarnicki.
Pan Profesor jest absolwentem naszego Wydziału z roku 2004, pierwszym który uzyskał podwójny dyplom w ramach współpracy z uniwersytetem Otto-von-Guericke w Magdeburgu. Po uzyskaniu tytułu zawodowego magistra inżyniera kontynuował studia doktoranckie w Magdeburgu, gdzie w roku 2007 uzyskał stopień doktora, broniąc pracę doktorską pt. „Zastosowanie pomiarów synchronicznych w celu usprawnienia pracy sieci dystrybucyjnych”. Od roku 2004 pracuje w Instytucie Fraunhofera (Fraunhofer-Institut für Fabrikbetrieb und -automatisierung IFF Magdeburg), gdzie zajmował różne stanowiska. Obecnie pełni w nim funkcję Dyrektora Departamentu Systemów Energetycznych i Infrastruktury. Równolegle do pracy w Instytucie Fraunhofera pracował także na Uniwersytecie Otto-von-Guericke Magdeburg, a od roku 2018 jest zatrudniony w Hochschule Magdeburg-Stendal na stanowisku profesora.
Poza pracą na uczelniach wyższych i w instytucie badawczym jest również członkiem komisji ds. wspierania strategicznych i operacyjnych procesów transformacyjnych oraz bezemisyjnej gospodarki energetycznej i środowiska Landu Saksonia-Anhalt (od roku 2020). Prof. Komarnicki bierze czynny udział w pracach innych zespołów zajmujących się tematyką związana z elektroenergetyką w ramach różnych organizacji zawodowych. Dorobek naukowy naszego nowego pracownika obejmuje ponad 120 publikacji, a jego wskaźniki bibliometryczne wynoszą odpowiednio: wedle bazy Scopus H=10, wedle bazy Google Scholar H=15.
Życzymy prof. Komarnickiemu dalszych sukcesów zawodowych na naszym Wydziale.