Nagroda Ministra Edukacji i Nauki za całokształt dorobku naukowego 2021 r. dla prof. Teresy Orłowskiej-Kowalskiej

Data: 20.02.2021 Kategoria: Informacje ogólne, Nauka, Pracownicy, Studenci, Wydział

Dzień Nauki Polskiej to wyjątkowe święto przypadające w dniu urodzin Mikołaja Kopernika czyli 19 lutego 2021 r.
W tym dniu przypominamy sobie o wybitnych zasługach i niezwykłych osiągnięciach polskich uczonych.
W tym ważnym dla nauki dniu, Minister Edukacji i Nauki przyznał nagrody wybitnym osobowościom świata akademickiego. za osiągnięcia w działalności naukowej. Za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, dydaktycznej, wdrożeniowej i organizacyjnej oraz za całokształt dorobku w Dniu Nauki Polskiej, tradycyjnie już nagradzani są wybitni przedstawiciele środowiska naukowego.

Nagrody Ministra Edukacji i Nauki to wyróżnienia dla najwybitniejszych w swoich dziedzinach nauczycieli akademickich i naukowców. Laureaci cieszą się uznaniem zarówno pracowników uczelni, jak i instytutów badawczych oraz naukowych.

Nagroda za całokształt dorobku naukowego to niezwykle ważna i prestiżowa kategoria, w której wyróżnienia odbierają wybitne osobowości polskiej nauki i szkolnictwa wyższego za swoją wieloletnią działalność naukową, dydaktyczną oraz organizacyjną. Laureaci to osoby, które w trakcie swoich karier zawodowych pełnią wiele ważnych ról oraz poświęcają się różnym aspektom działalności naukowej, a także akademickiej – od opieki naukowej i dydaktycznej roztaczanej nad młodą kadrą naukową, przez prowadzenie badań, odkrywanie nowych technologii, tworzenie teorii i dzieł naukowych, po zarządzanie podmiotami i organizację ich działalności, nawiązywanie i rozszerzanie współpracy międzynarodowej oraz upowszechnianie wiedzy.

Z ogromną przyjemnoscią informuję, że w tym roku w gronie 18 laureatów z całej Polski tej prestiżowej nagrody znalazła się niezwykła i bardzo zasłużona osoba z naszej Uczelni,

Pani Profesor Teresa Orłowska-Kowalska,

z Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej.

W imieniu całej społeczności akademickiej naszej Uczelni składam najserdeczniejsze gratulacje Pani Profesor i życzę wielu sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.

Dziekan Wydziału Elektrycznego

prof. Waldemar Rebizant