Mistrzowska rywalizacja programistyczna na Politechnice Wrocławskiej

Data: 18.11.2022 Kategoria: Studenci

Już 18-20 listopada 2022 roku w Strefie Kultury Studenckiej Politechniki Wrocławskiej odbędą się Mistrzostwa w Algorytmice i Programowaniu Przemysłu Przyszłości. W sobotę o godz. 9.00 trzynaście najlepszych zespołów studenckich z całej Polski zmierzy się z zadaniem programistycznym. Zawodnicy w ciągu pierwszych czterech godzin będę musieli wykonać zadanie programistyczne oparte na sterownikach PLC. Następnie zaprezentują stworzony przez siebie program przed jury złożonym z pracowników Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej oraz przedstawicieli przemysłu – specjalistów automatyki przemysłowej i programowania PLC. Laureatów poznamy podczas uroczystej gali finałowej o godz. 20.

W Mistrzostwach wezmą udział najzdolniejsi studenci, którzy ukończyli intensywny wielomiesięczny kurs obejmujący wykłady, ćwiczenia praktyczne i zajęcia specjalistyczne - podkreśla Beata Janek - wiceprezeska zarządu Fundacji Manus. Po drodze wykonali mnóstwo zadań, indywidualnie oraz zespołowo, i najlepiej poradzili sobie z zadaniem eliminacyjnym.

Finałowa rywalizacja to zwieńczenie trwającego od grudnia 2021 roku ministerialnego projektu Programowanie Przemysłu Przyszłości (3P), którego celem jest podniesienie kompetencji informatycznych studentów. W projekcie udział bierze ponad 500 studentów i 65 nauczycieli akademickich z 11 ośrodków akademickich w Polsce. Organizatorami Mistrzostw są Fundacja Manus i Wydział Elektryczny Politechniki Wrocławskiej.

Zadanie publiczne "Mistrzostwa w Algorytmice i Programowaniu Przemysłu Przyszłości" (Projekt 3P) realizowane jest w ramach Programu Rozwoju Talentów Informatycznych na lata 2019-2029. Zadanie dofinansowane ze środków budżetu państwa w wysokości 3 804 885 zł w ramach konkursu "Mistrzostwa w Algorytmice i Programowaniu - Studenci". Całkowity koszt zadania publicznego wynosi łącznie 4 059 205 zł.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie https://3p.edu.pl/

Link do wydarzenia na fb https://www.facebook.com/events/1314584562636893