Mistrzostwa Polski Programistów PLC

Data: 19.04.2018 Kategoria: Informacje ogólne, Studenci, Wydział

mistrzostwa_plc-s75.jpg

Mistrzostwa Polski Programistów PLC, to pierwsze takie wydarzenie na skalę kraju! Organizowane przez studentów zrzeszonych w Stowarzyszeniu Naukowym Studentów „Automatyk” z Politechniki Wrocławskiej.

Celem mistrzostw jest popularyzacja sterowników PLC pośród przyszłych programistów automatyki przemysłowej i powiązanie ich z firmami branżowymi. Daje to uczestnikom niesamowitą okazję do sprawdzenia swoich możliwości, nawiązania kontaktów, a także wzięcia udziału w szkoleniach i warsztatach firm jakie będą odbywały się w dniu finału.

Dzień mistrzostw jest otwarty dla wszystkich chętnych, jednak aby być uczestnikiem mistrzostw i stanąć w szranki z najlepszymi należy rozwiązać zadanie kwalifikacyjne o którym dowiesz się więcej na naszej stronie internetowej. Początek kwalifikacji elektronicznej 02.04.2018r.

Pula nagród dla zwycięzców to ponad 20 000 zł.

Będziemy programować z wykorzystaniem sterownika PLC S7-1200 oraz przekaźnika programowalnego LOGO! z podziałem na dwie kategorie: MASTER dla uczniów szkół średnich i EKSPERT dla studentów.

Wydarzenie odbędzie się dnia 19.05.2018r. w Laboratorium Technik Cyfrowych Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej, ul. Janiszewskiego 8, Wrocław.

Dowiedz się więcej na: www.mistrzostwaplc.pwr.edu.pl oraz na profilu społecznościowym fb /mistrzostwappplc.