Informacje dla studentów przyjętych na II stopień studiów w semestrze letnim 20/21

Data: 18.02.2021 Kategoria: Studenci

Szanowny/a Panie/Pani!

Z przyjemnością gratuluję przyjęcia na Wydział Elektryczny, jednocześnie informuję, że:

• aby zapisać się na zajęcia z pierwszego semestru, należy zalogować się do portalu JSOS (http://jsos.pwr.edu.pl/) jako „student” i zaakceptować treść ślubowania.

Dopóki student/ka nie zaakceptuje ślubowania będą nieaktywne zakładki: Indeks, Zajęcia, Podania, Finanse.

Zapisy dla studentów, którzy zaakceptowali treść ślubowania na portalu, odbędą się, 23-02-2021, w godzinach 8:00-23:59. Kolejność przydzielanych terminów w danej puli zapisowej (kierunek/specjalność) wyznaczana będzie na podstawie wskaźnika rekrutacji.

Osoby, które nie dokonają zapisów w tym dniu, będą miały ponownie możliwość zapisać się dopiero w  korektach zapisowych tj. 26-02-2021r.

Ewentualne problemy związane z zapisami na zajęcia, proszę zgłaszać na adres administratora zapisów:

katarzyna.czechowska@pwr.edu.pl

Niezaakceptowanie ślubowania jest równoznaczne z rezygnacją z podjęcia studiów, taki kandydat nie będzie mógł się zapisać na zajęcia, co jest jednoznaczne z niepodjęciem studiów!

Po zaakceptowaniu ślubowania, osoby, które posiadają legitymację ze studiów I stopnia na PWr, pobierają ze strony Wydziału: Oświadczenie studenta dotyczące miejsca otrzymania elektronicznej legitymacji studenckiej (Załącznik nr 1 do ZW 62/2019), drukują je, wypełniają i  zeskanowaną wersję tego dokumentu, przesyłają do dziekanatu mailem (wyłącznie z konta studenckiego), na adres opiekuna kierunku:

Elektrotechnika – magdalena.merkel@pwr.edu.pl;

Automatyka Przemysłowa – bozena.grzywniak@pwr.edu.pl;

Osoby, które nie posiadają legitymacji ze studiów I stopnia na PWr , sprawdzają indywidualny numer konta studenckiego (nie jest to ten sam, na który były uiszczane opłaty rekrutacyjne)  i dokonują wpłaty za elektroniczną legitymację studencką w wysokości 22 zł.

Potwierdzenie wpłaty (wersję papierową) należy mieć przy sobie podczas odbioru legitymacji.

Następnie pobierają ze strony Wydziału: Wniosek o wydanie Elektronicznej Legitymacji Studenckiej / Duplikatu Elektronicznej Legitymacji Studenckiej (Załącznik nr 2 do ZW 62/2019) drukują go, wypełniają i zeskanowaną wersję tego dokumentu, przesyłają do dziekanatu mailem, (wyłącznie z konta studenckiego), na adres opiekuna kierunku:

Elektrotechnika – magdalena.merkel@pwr.edu.pl;

Automatyka Przemysłowa – bozena.grzywniak@pwr.edu.pl;

W treści podania proszę wpisać: Wniosek o wydanie legitymacji studenckiej.

Jeśli legitymacja będzie gotowa do odbioru, pracownik mailowo poinformuje o możliwości ustalenia terminu jej odbioru.

W dniu odbioru legitymacji, należy mieć ze sobą zarówno oryginał podania przesłanego mailem, jak i dowód wpłaty za legitymację (nawet jeśli w systemie jest opłata rozliczona).

Plan studiów dostępny jest na stronie: Programy studiów od 01.10.2019 / Wydział Elektryczny (pwr.edu.pl)

Plan zajęć dostępny będzie na portalu.

Wszyscy nowo przyjęci studenci, za wyjątkiem tych, którzy w ramach dotychczasowego kształcenia w  Politechnice Wrocławskiej odbyli szkolenie BHP w formie e-learningowej, są zobowiązani do odbycia szkolenia BHP.

Szczegóły znajdują się na stronie szkoleniebhp.pwr.edu.pl.

Uwaga szkolenie należy zrealizować w wyznaczonym terminie, między 03-03-2021 r. a 31-03-2021 r., po tym terminie realizacja nie będzie możliwa.

Niezrealizowanie szkolenia BHP uniemożliwia realizację zajęć laboratoryjnych!!!!

Prodziekan ds. Studiów Stacjonarnych

dr inż. Janusz Staszewski, prof. uczelni