Logowanie

 

Wydział Elektryczny

Podwójny Dyplom Palermo RES/CPE

Studia II stopnia w języku angielskim i Program podwójnego dyplomowania, Palermo (Włochy), RES/CPE


Studia II stopnia, Elektrotechnika
RENEWABLE ENERGY SYSTEMS/ CONTROL IN ELECTRICAL POWER ENGINEERING


Wydział Elektryczny Politechniki Wrocławskiej posiada w swojej ofercie 4-semestralne studia II stopnia: Renewable Energy Systems/ Control in Electrical Power Engineering. Studia te adresowane są do kandydatów posiadających dyplom inżyniera, uzyskany na kierunku Elektrotechnika lub pokrewnym. Wszystkie zajęcia (wykłady i formy towarzyszące) prowadzone są w języku angielskim.

Program RES to wspólny projekt realizowany przez University of Palermo w Palermo oraz Wydział Elektryczny Politechniki Wrocławskiej. Jest to najnowszy program, który zostanie wdrożony w roku ak. 2019/2020. Opcja programu Podwójny Dyplom  dostępna jest dla ograniczonej liczby najlepszych studentów aplikujących na tego rodzaju studia. Decydując się na branie udziału w Programie podwójnego dyplomowania, pierwszy rok studiów studenci spędzają w Palermo, drugi zaś w Wroclawiu. Po pomyślnym zakończeniu studiów, studenci uzyskują dwa tytuły magistra inżyniera, jeden jako absolwenci Wydziału Elektrycznego PWr, drugi - jako absolwenci Univeristy of Plalermo.  


Studia oferowane przez Wydział Elektryczny PWr trwają 4 semestry i podzielone są na dwie części: 3 semestry teoretyczne oraz semestr dyplomowy. W programie studiów przewidziana jest 4-tygodniowa praktyka w jednej z firm (może być zarówno w Polsce jak i we Włoszech). Naszym głównym celem jest przygotowanie studentów do pracy w międzynarodowym środowisku. Pragniemy aby nasi absolwenci byli wysokiej klasy specjalistami, potrafiącymi skutecznie zmagać się z różnymi problemami oraz odważnie stawiać czoła wyzwaniom, jakie niesie ze sobą współczesny rynek pracy.

Program studiów kładzie nacisk na nowe, ambitne zagadnienia związane z odnawialnymi źródłami energii, ich technologią oraz integracją w systemie elektroenergetycznym. Ponadto, program poszerza wiedzę studentów z zakresu elektroenergetyki, jakości energii, kompatybilności elektromagnetycznej,  metod numerycznych, zabezpieczeń oraz metod sterowania w systemie elektroenergetycznym.

Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z:
naszą ulotką – podstawowe informacje
planem studiów RES/ planem studiów CPE
programem studiów RES / programem studiów CPE
informator dla kandydata
dlaczego PWr?
Wymagania wstępne:
• dyplom inżyniera zdobyty na kierunku Elektrotechnika lub pokrewnym
•  każde podanie rozpatrywane jest indywidualnie, biorąc pod uwagę dotychczasowe wykształcenie  oraz osiągnięcia kandydata
• znajomość języka angielskiego: TOEFL – 550 punktów, IELTS – 6,5 punktów, egzamin PWr B2E – min. na ocenę 4,0
Rodzaj studiów:
• stacjonarne
Czas trwania, data rozpoczęcia studiów:
• 2 lata
• 1 października
Język wykładowy:
• angielski
Opłaty za studia:
• studia są bezpłatne dla kandydatów pochodzących z Unii Europejskiej
• dla kandydatów spoza Unii studia są płatne: 4000 Euro rocznie + 200 Euro opłaty wpisowej
Kontakt:
Pytania dot. studiów proszę kierować do Działu Współpracy z Zagranicą (admission@pwr.edu.pl) lub bezpośrednio do opiekuna specjalności RES:

dr hab. inż. Robert Lis, prof. nadzw.
Prodziekan ds. Studiów Niestacjonarnych i Programów Międzynarodowych
Wydział Elektryczny Politechniki Wrocławskiej
 Wybrzeże Wyspiańskiego 27
 50-370 Wrocław
 Tel.: +48 71 320 43 95, +48 71 320 44 23
 Fax: +48 71 320 26 19
 e-mail: robert.lis@pwr.edu.pl

Politechnika Wrocławska – jedna z najlepszych uczelni technicznych w Polsce zaprasza Cię do studiowania i czerpania korzyści ze swojej bogatej oferty edukacyjnej. Studia objęte Programem podwójnego dyplomowania to szansa na Twoja lepszą przyszłość!

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję