Seminarium z Przemysłem - Mitsubishi Electric Europe B.V.

Data: 02.12.2020 Kategoria: Informacje ogólne, Nauka, Pracownicy, Studenci

Wydział Elektryczny we współpracy z Biurem Karier Politechniki Wrocławskiej oraz Katedrą Maszyn, Napędów i Pomiarów Elektrycznych Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej zorganizował w dniu 20.12.2019r. Seminarium z Przemysłem, którego gościem było Mitsubishi Electric Europe B.V. (Sp. z o.o.) Polish Branch.
Tematem spotkania była: Rola symulacji we wdrażaniu robotów przemysłowych

Firmę Mitsubishi Electric Europe B.V. reprezentował mgr inż. Wojciech Łaś- produkt manager robotów.

Charakter spotkania był otwarty dla pracowników, doktorantów, studentów PWr.
Seminarium odbyło się w sposób zdalny na platformie Zoom, prowadził je Prodziekan Wydziału Elektrycznego ds. Badań Naukowych i Rozwoju dr hab. inż. Mateusz Dybkowski. Prelegentem był natomiast mgr inż. Wojciech Łaś z firmy Mitsubishi Electric Europe B.V.

Całość wydarzenia prowadzona była w języku angielskim i dotyczyła następujących zagadnień:

1. Od koncepcji do wdrożenia – etapy projektowania aplikacji zrobotyzowanych
  2. Dobór robota przez symulację jego działania
  3. Parametry, które możemy symulować
  4. Nie tylko robot – symulacja całego układu automatyki

Uczestnikami spotkania byli pracownicy, doktoranci oraz studenci Politechniki Wrocławskiej. Po spotkaniu odbyła się dyskusja dotycząca przedstawionych zagadnień, w trakcie której omawiano aspekty techniczne aplikacji robotów przemysłowych oraz możliwości współpracy.

Więcej informacji: tutaj

Seminarium z przemysłem - Mitsubishi - relacja
Rola symulacji we wdrażaniu robotów przemysłowych