Współpraca z PSPA - zaproszone wykłady na kierunku studiów Elektromobilność

Data: 11.01.2022 Kategoria: Nauka, Studenci, Wydział

Studenci kierunku Elektromobilność mieli okazję wysłuchać ciekawych wykładów przedstawianych przez pracowników Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.

W ramach podjętej współpracy pomiędzy Wydziałem Elektrycznym a PSPA stowarzyszenie objęło patronatem nowy kierunek studiów I stopnia. Jednym z pierwszych efektów tej współpracy było prowadzenie wykładów na 1 semestrze przez:

Pana Prezesa PSPA Macieja Mazura oraz Panów Alberta Kanię i Jana Wiśniewskiego na przedmiocie
Wstęp do Elektromobilności. Panowie przedstawili w dniach 20.12.2021 r. i 04.01.2022 r. następujące tematy:

1.    Aspekt ekologiczny pojazdów elektrycznych
2.    Emisje pojazdów elektrycznych
3.    Realne koszty wynikające z eksploatacji pojazdów elektrycznych, trendy rozwojowe w elektromobilności.
4.    Aspekt prawny w elektromobilności. Stan w kraju i na świecie.

rysunek1.jpg

Studenci mieli okazję nie tylko wysłuchać prelekcja ale także wziąć czynny udział w dyskusji z zaproszonymi gośćmi.

Serdecznie dziękujemy PSPA za wsparcie!