Seminarium z przedstawicielami Siemens Energy (Informacja o możliwości odbycia płatnych staży w Niemczech)

Data: 13.12.2021 Kategoria: Informacje ogólne, Nauka, Studenci, Wydział

Dziekan Wydziału Elektrycznego, Prof. Waldemar Rebizant, we współpracy z Biurem Karier Politechniki Wrocławskiej oraz Siemens Energy, zaprasza pracowników, doktorantów i studentów do udziału w Międzynarodowym Seminarium z Przemysłem.

Gościem seminarium będzie Siemens Energy

Temat:
Practical approach to FACTS (Flexible AC Transmission System) – devices, control and study examples

Termin:
2021.12.17 (piątek)
o godzinie 9:15 w formie zdalnej na platformie zoom

Link do spotkania:

Passcode: 590968

2021.12.22 (środa) o godzinie 11:15 w formie zdalnej na platformie Zoom

Link do spotkania:

Passcode: 536305

Uwaga linki do spotkań mogą ulec zmianie – w razie potrzeby będą aktualizowane na stronie: https://weny.pwr.edu.pl/badania-i-wspolpraca/wydarzenia/seminaria-miedzynarodowe

Prezenterzy:

Sebastian Schneider, Siemens Energy, Grid Consulting

Mateusz Gietz, Siemens Energy, System Engineering - Network Studies

Błażej Strong, Siemens Energy, Control Design

Opis:

W obu terminach przedstawiona zostanie tematyka związana z FACTS.

Introduction, definition of FACTS FACTS devices: SVC (components: TSC,TCR, filters; design; principle of operation) STATCOM (design; principle of operation; comparison with SVC) HVDC Transmission Systems Network studies: Preparation – network reduction Voltage Fluctuation Study (Flicker)* Interaction Study Fault study – n-1 contingencies in a weak network Development process of the control structure – practical approach** Implementation examples – from design to commissioning

Ponadto przedstawione zostaną możliwości rozwoju kariery, dostania się na półroczną, płatną praktykę w Siemens Energy w Erlangen w Niemczech. Z takiej możliwości po udziale we wcześniejszych edycjach tych seminariów skorzystało 3 studentów  Wydziału Elektrycznego w latach 2017 i 2018.

Wymagania dla kandydatów na praktykę:

Status studenta (Immatrikulationsbescheinigung) Brak tytułu magistra Student/ka kierunku związanego z elektrotechniką lub automatyką Znajomość języka angielskiego (język niemiecki jest nieobowiązkowy, ale przydatny) Znajomość MATLABa (lub Pythona)

Charakter spotkania:
otwarty dla pracowników, doktorantów, studentów PWr.

Informacji organizacyjnych udziela dr hab. inż. Robert Lis oraz prof. dr hab. inż. Waldemar Rebizant