Wykład otwarty z zakresu energoelektroniki prowadzony przez pracownika ABB

Data: 13.06.2023 Kategoria: Informacje ogólne, Studenci

Zapraszamy na otwarty wykład:

"Gdzie teoria łączy się z praktyką? Wstęp do projektowania energoelektronicznych układów przekształtnikowych w systemach średniego napięcia",

który wygłosi: dr inż. Piotr Sobański, pracownik naukowo-badawczy Korporacyjnego Centrum Technologicznego firmy ABB sp. z.o.o., z siedzibą w Krakowie, odpowiedzialny za pracę koncepcyjną oraz implementację rozwiązań w zakresie Energoelektronicznych Symulatorów Sieci Średniego Napięcia, wykorzystywanych we wiodących na świecie firmach oraz ośrodkach badawczo-rozwojowych, zajmujących się systemami odnawialnych źródeł energii.

Termin:

16.06.2023 (piątek) o godzinie 11:15 w formie stacjonarnej w Sali 312 Bud. A-05.

Streszczenie: Niezawodność nowoczesnych układów energoelektronicznych jest osiągana dzięki zastosowaniu dedykowanych modułów mocy oraz zaawansowanych technik sterowania. Użycie odpowiednich metod projektowania oraz weryfikacji prototypowych systemów energoelektronicznych pozwala na spełnienie najwyższych wymagań jakości i bezpieczeństwa pracy.

Wykład obejmuje wybrane zagadnienia dotyczące zastosowania oraz projektowania systemów energoelektronicznych wysokiej mocy, stosowanych we współczesnych systemach elektrycznych średniego napięcia. Skierowany jest do studentów wyższych lat studiów Wydziału Elektrycznego oraz osób zajmujących się dydaktyką.