Wydział Elektryczny

Wykład gości z LG Energy Solution Wrocław

Data: 04.06.2024 Kategoria: Informacje ogólne

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Zapraszamy na wykład otarty dnia 05.06.2024 o godzinie 11:15 w Sali 408 D-20:

"Ogniwa litowo-jonowe w automobilności na przykładzie LG Energy Solution Wrocław"

Wykład będzie obejmował następujące zagadnienia:

Wstęp o naszej fabryce – jakie są targety jeżeli chodzi o wytworzoną ilość baterii/mocy/pojemności i jak to się ma na tle innych fabryk;Parametry i praca baterii – jakie warunki muszą zostać spełnione żeby uzyskać wysoką pojemność/moc pod względem chemii, połączenia ogniw itp.;Porównanie modeli samochodów elektrycznych pod względem parametrów technicznych, w których aplikowane są baterie wytworzone przez LG;

Prelegentami będą specjaliści LG:

dr Agnieszka Chojnacka - absolwentka Wydziału Chemicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie obroniła doktorat na temat nanokompozytowych materiałów anodowych do nowej generacji ogniw litowo-jonowych. Po ukończeniu studiów doktoranckich pracowała na Wydziale Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej, gdzie opracowywała materiały elektrodowe do kondensatorów hybrydowych (Li-ion oraz Na-ion), jak również optymalizowała systemy magazynowania energii pod względem długiej żywotności oraz wysokich parametrów wyjściowych. W 2022 roku rozpoczęła pracę w LG Energy Solution Wrocław, gdzie pracuje do dziś w dziale rozwoju produktu. Zainteresowania naukowe Agnieszki Chojnackiej skupiają się na poszukiwaniu nowych rozwiązań technologicznych, które stworzą możliwość udoskonalenia komercyjnie dostępnych ogniw Li-ion.

dr inż. Piotr Wiench - absolwent Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej gdzie obronił doktorat na temat wykorzystania materiałów grafenowych do konstrukcji sensorów elektrochemicznych. W 2019 roku rozpoczął pracę w LG Energy Solution Wrocław, gdzie pracuje do dziś w dziale rozwoju produktu. Jego zainteresowania naukowe skupiają się przede wszystkim wokół osiągów produktu i poprawy wydajności elektrochemicznej ogniw bateryjnych, także pod kątem zastosowania w finalnym produkcie, czyli samochodzie elektrycznym.

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję