Wydziałowe Seminarium Naukowe (prezentacja firmy NMG SA)

Data: 06.03.2018 Kategoria: Informacje ogólne

odbędzie się 12 marca 2018 o godz. 12:00 w budynku Wydziału Elektrycznego w sali Rady Wydziału  (budynek  D-20 s. 206 a / II piętro)

Zapisy tutaj: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeOPZNWToj-oS-Qm3cYQh6e25FEtsbj06RojavZC7LVP3ufWQ/viewform?usp=pp_url&entry.1076678482&entry.843723725&entry.1593881411

Polski rynek energetyczny musi zmierzyć się z poważnymi problemami i wyzwaniami, wynikającymi z uwarunkowań krajowych oraz europejskich. Sytuacja formalna, jak również międzynarodowe trendy, a przede wszystkim bezpieczeństwo energetyczne, będą w ciągu najbliższych lat kształtować Polski rynek energetyczny, a co za tym idzie zachowania odbiorców końcowych energii (osoby fizyczne, firmy, instytucje, urzędy).

Konsekwencją tego jest konieczność budowy rozwiązań informatycznych, które będą  umożliwiały płynne zarządzanie mocą w czasie rzeczywistym. Wpłynie to na poprawę efektywności wykorzystania energii pobranej z sieci oraz jej wytwarzanie z lokalnych źródeł energii odnawialnej. W  konsekwencji poprawi to opłacalność inwestycji w nową infrastrukturę techniczną oraz pozwoli – pierwszy raz w dziejach polskiej energetyki – na świadczenie przez odbiorcę końcowego usług na rzecz operatora w zakresie płynnej regulacji mocy wraz z zadbaniem o ich komfort.

Wspólne i zorganizowane działania zarówno po stronie Odbiorców, jak i Operatorów, pozwolą w przyszłości wszystkim uczestnikom rynku dwutaryfowego (energii i mocy) na osiągnięcie obopólnych i wymiernych korzyści finansowych oraz spowodują jeszcze szybszy rozwój inwestycji w efektywność energetyczną przedsiębiorstw.

Serdecznie zapraszamy na prezentację firmy NMG SA!

Prodziekan ds. Badań Naukowych i Rozwoju
          dr hab. inż. Tomasz Sikorski, prof. PWr