Ważne informacje dla Kandydatów przyjętych na studia II stopnia

Data: 14.02.2023 Kategoria: Studenci

Szanowny/a Panie/Pani!

Z przyjemnością gratuluję przyjęcia na studia II stopnia na Wydział Elektryczny, jednocześnie informuję, że:

• aby ostatecznie podjąć studia, należy zaakceptować w systemie USOS ślubowanie, którego treść będzie aktywna w systemie USOS od 18.02.2023 r.

Niezaakceptowanie ślubowania jest równoznaczne z rezygnacją z podjęcia studiów!

Zapisy na zajęcia Wydziałowe dla studentów przyjętych na pierwszy semestr, będą odbywały się administracyjnie w dniach 18-21.02.2023 r.

Natomiast na zajęcia ogólnouczelniane (języki obce) w dniu 22.02.2023 r. (środa) odbędzie się rejestracja na zajęcia poprzez portal USOSWeb  (https://web.usos.pwr.edu.pl )

W ciągu 3 semestrów studiów II stopnia należy zrealizować dwa języki obce:

Jezyk obcy A1 lub A2 - 45 godzin języka innego niż na studiach I go stopnia;

Język obcy B2+ lub C1+ - 15 godzin , kontynuacja języka ze studiów I stopnia

Ponadto Absolwenci I stopnia Politechniki Wrocławskiej, którzy w semestrze bezpośrednio następującym po semestrze ukończenia studiów I stopnia, podejmują studia II stopnia na Uczelni, oraz Studenci studiujący równocześnie na studiach I i II stopnia ( na różnych kierunkach studiów ) mogą posługiwać się dotychczasową legitymacją els. Takie osoby  nie wnoszą opłat za elektroniczną legitymację studencką - zachowują prawo do posługiwania się legitymacją ELS z I-go stopnia studiów Politechniki Wrocławskiej.

Osoby, które posiadają legitymację ze studiów I stopnia na PWr, pobierają ze strony Wydziału: Oświadczenie studenta dotyczące miejsca otrzymania elektronicznej legitymacji studenckiej (Załącznik nr 1 do ZW 102/2022), drukują je, wypełniają i  zeskanowaną wersję tego dokumentu, przesyłają do dziekanatu mailem (wyłącznie z konta studenckiego), na adres opiekuna kierunku:

Elektrotechnika – magdalena.merkel@pwr.edu.pl;

Automatyka Przemysłowa – bozena.grzywniak@pwr.edu.pl;

Osoby, które nie posiadają legitymacji ze studiów I stopnia na PWr , sprawdzają indywidualny numer konta studenckiego (nie jest to ten sam, na który były uiszczane opłaty rekrutacyjne)  i dokonują wpłaty za elektroniczną legitymację studencką w wysokości 22 zł.

Potwierdzenie wpłaty (wersję papierową) należy mieć przy sobie podczas odbioru legitymacji.

Następnie pobierają ze strony Wydziału: Wniosek o wydanie Elektronicznej Legitymacji Studenckiej / Duplikatu Elektronicznej Legitymacji Studenckiej (Załącznik nr 2 do ZW102/2022) drukują go, wypełniają i zeskanowaną wersję tego dokumentu, przesyłają do dziekanatu mailem, (wyłącznie z konta studenckiego), na adres opiekuna kierunku:

Elektrotechnika – magdalena.merkel@pwr.edu.pl;

Automatyka Przemysłowa – bozena.grzywniak@pwr.edu.pl;

W treści podania proszę wpisać: Wniosek o wydanie legitymacji studenckiej.

Jeśli legitymacja będzie gotowa do odbioru, pracownik mailowo poinformuje o możliwości ustalenia terminu jej odbioru.

W dniu odbioru legitymacji, należy mieć ze sobą zarówno oryginał podania przesłanego mailem, jak i dowód wpłaty za legitymację (nawet jeśli w systemie jest opłata rozliczona).

Plan zajęć dostępny będzie na portalu USOSWeb.

Wszyscy nowo przyjęci studenci, za wyjątkiem tych, którzy w ramach dotychczasowego kształcenia w  Politechnice Wrocławskiej odbyli szkolenie BHP w formie e-learningowej, są zobowiązani do odbycia szkolenia BHP.

Szczegóły znajdują się na stronie szkoleniebhp.pwr.edu.pl.

Niezrealizowanie szkolenia BHP uniemożliwia realizację zajęć laboratoryjnych!!!!

Prodziekan ds. Studiów Stacjonarnych

dr inż. Janusz Staszewski, prof. uczelni