Tutoring

Data: 03.11.2020 Kategoria: Studenci

w5_tutoring.png

TUTORING

Zapraszamy studentów do wzięcia udziału w jednym z dwóch projektów realizowanych obecnie na Politechnice Wrocławskiej, w ramach których można otrzymać wsparcie Tutora: Tutoring semestralny i Tutoring dla wybitnie uzdolnionych (więcej szczegółów o obu programach tutaj). W ramach każdego z nich prowadzony jest odrębny tryb rekrutacji. Każdy ze studentów, który zdecyduje się na współpracę z tutorem sam wybiera obszar, nad którym chciałby popracować. Może to być poszerzenie wiedzy z konkretnej dziedziny, zdobycie doświadczenia w pracy badawczej, czy zaplanowanie dalszej ścieżki kariery. Tutorzy biorący udział w projekcie to nauczyciele akademiccy, którzy zgłosili się do programu, pomyślnie przeszli rekrutacje i zostali przeszkoleni z metoda edukacji spersonalizowanej na uczelniach wybranych przez MNiSW plasujących się na wysokiej pozycji w rankingu szanghajskim (Uniwersytety w Groningen oraz w Gandawie w Niderlandach, Uniwersytet Aarhus w Danii, University College London w Wielkiej Brytanii).

Genezą pilotażowego programu tutoringowego na Politechnice Wrocławskiej jest projekt Mistrzowie Dydaktyki realizowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Oś Priorytetowa IV Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa. Celem projektu jest wypracowanie i wdrożenie nowych rozwiązań w zakresie szkolenia tutorów oraz kształcenia akademickiego w formie tutoringu. Więcej na temat tego, czym jest tutoring i dlaczego warto z niego skorzystać możesz przeczytać tutaj.

Nauczyciele akademiccy Wydziału Elektrycznego PWr. proponują aktualnie w swoje ofercie zarówno tutoring akademicki jak i rozwojowy. Lista naszych tutorów:

Dr inż. Joanna Budzisz

Dr inż. Piotr Derugo

Link do ich wizytówek tutorskich

Strona programu tutoringowego realizowanego na Politechnice Wrocławskiej

Fanpage programu turingowego realizowanego na Politechnice Wrocławskiej

Szczegóły dot. wdrażania tutoringu na PWr w wywiadzie