Stypendium im. Jana Mozrzymasa dla studenta Wydziału Elektrycznego

Data: 10.11.2020 Kategoria: Informacje ogólne, Nauka, Studenci, Wydział

Kolejne wyróżnienie naszego Doktoranta

_maciej_skowron.jpg

Doktorant Katedry Maszyn, Napędów i Pomiarów Elektrycznych, pan mgr inż. Maciej Skowron został laureatem Studenckiego Programu Stypendialnego – Stypendium dla doktorantów.

Pan Maciej Skowron otrzymał Stypendium im. Jana Mozrzymasa
w zakresie badań interdyscyplinarnych z pogranicza dwóch dyscyplin naukowych (podział wg Ustawy 2.0): automatyka, elektronika i elektrotechnika oraz informatyka techniczna i telekomunikacja.
W szczególności, Jego badania realizowane pod opieką
prof. dr hab. inż. Czesława T. Kowalskiego, dotyczą zagadnień diagnozowania uszkodzeń elektrycznych układów napędowych z silnikami indukcyjnymi i synchronicznymi z magnesami trwałymi (PMSM) przy wykorzystaniu analitycznych metod przetwarzania sygnałów oraz płytkich i głębokich sieci neuronowych.

Organizatorem corocznych konkursów w ramach tego Programu, począwszy od roku 2016,  jest Wrocławskie Centrum Akademickie, a inicjatorami Programu byli Prezydent Wrocławia i Rada Miejska Wrocławia (uchwała nr XXII/479/16 z dnia 17 marca 2016).

Więcej informacji o laureatach konkursu na stronie głównej PWr.