Spotkanie i szkolenie w siedzibie ABB w Bielsku-Białej

Data: 21.07.2022 Kategoria: Pracownicy, Wydział

W  siedzibie ABB w Bielsku-Białej dnia 23. i 24. czerwca odbyło się wydarzenie, łączące warsztaty oraz spotkanie partnerskie Projektu Edukacja. Podczas warsztatów zespół zapoznał się z nowoczesnymi i inteligentnymi rozwiązaniami systemowymi wysuwnych rozdzielnic SenPlus i MNS 3.0. Uczestnicy dowiedzieli się także więcej o możliwościach oraz funkcjonalnościach Ekip E-Hub, urządzenia współpracującego z rozwiązaniami IoT ABB Ability.

Warsztaty bazowały na tematyce związanej z Przemysłem 4.0 i poruszały temat wyzwań technologicznych, jakie niesie za sobą cyfryzacja zakładów przemysłowych. Wydarzenie pozwoliło na zrealizowanie głównego celu projektu, jakim jest poszerzenie wiedzy i przygotowanie kolejnych materiałów dydaktycznych, które zostaną ujęte w kursie dydaktycznym dla studentów.

Spotkanie w siedzibie ABB w Bielsku-Białej miało na celu zacieśnienie współpracy pomiędzy firmą ABB sp. z o.o. a Politechniką Wrocławską. Była to okazja do tego, by poznać bliżej zakład produkcyjny Partnera oraz porozmawiać na temat realizowanego wspólnie Projektu.

W wizycie uczestniczyli przedstawiciele Politechniki Wrocławskiej: Waldemar Rebizant, Dziekan Wydziału Elektrycznego;  Marcin Habrych, Kierownik Katedry Energoelektryki: Joanna Budzisz, Kierownik Projektu oraz osoby zaangażowane w projekt: Wiktoria Grycan i Michał Czosnyka. Firmę ABB reprezentowali: Radosław Dudzik, Zdobysław Cisoń, Jacek Rajski.

Wyjazd do fabryki Partnera w Bielsku-Białej był jednym z elementów realizacji naszego projektu.