Zaproszenie na Seminarium z Przemysłem na W-5

Data: 14.11.2019 Kategoria: Nauka, Pracownicy, Studenci, Wydział

Dziekan Wydziału Elektrycznego, Prof. Waldemar Rebizant, zaprasza pracowników i  doktorantów Wydziału Elektrycznego do udziału w Seminarium z Przemysłem.

Pierwsze seminarium
odbędzie się 2019.11.18 (poniedziałek) o godzinie 13:15 w Sali 206A w budynku D-20.

Gościem seminarium
będzie ABB Industrial Solutions Bielsko-Biała.

Charakter spotkania:
otwarty dla pracowników, doktorantów.

Cel spotkania:
charakterystyka zagadnień badawczych prowadzonych przez ABB Industrial Solutions Bielsko-Biała, dyskusja w sprawie możliwości nawiązania współpracy badawczej.

Temat:
Zagadnienia badawcze w ABB Industrial Solutions Bielsko-Biała

1. Rozwój komory gaszeniowej dla wyłącznika DC do 4kV (prądy krytyczne, robocze i zakłóceniowe).
  2. Pomiar prądu w rozdzielnicach DC do 4kV.
  3. Przekaźnik zabezpieczeniowy dla rozdzielnic DC.
  4. Pomiar mocy czynnej obiektów wysokoprądowych (do 13kA) przy niskich napięciach (do 1V AC). Układ do pomiaru przyrostów temperatury wyłączników i rozdzielnic.
  5. Odbiorniki wysokoprądowe regulowane elektronicznie o minimalnym udziale harmonicznych. Układ do pomiaru przyrostów temperatury wyłączników i  rozdzielnic.
  6. Materiał elektroizolacyjny termoprzewodzący w aplikacji rozdzielnicach niskiego napięcia.

Ze względów organizacyjnych osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu uprzejmie prosimy o potwierdzenie chęci udziału w spotkaniu przez wypełnienie do dnia 2019.11.18 włącznie krótkiego formularza rejestracyjnego dostępnego pod adresem:

Informacji szczegółowych udziela
dr hab. inż. Tomasz Sikorski