Relacja z tegorocznej, wiosennej edycji Rajdu Elektryka

Data: 13.06.2024 Kategoria: Informacje ogólne, Studenci

Tegoroczna, wiosenna edycja Rajdu Elektryka zabrała Nas w centrum Karkonoszy, w Dolinie Czerwienia, do wsi Przesieka. Jubileuszowy 50. Rajd Elektryka odbył się w dniach 19-21.04.2024. Długoletnia tradycja dużych, ogólnouczelnianych rajdów górskich została przywrócona. W rajdzie uczestniczyło prawie 300 osób. Mimo wiosennej edycji Rajdu na miejscu przywitała rajdowiczów zimowa aura, padający śnieg i deszcz, które dodały uroku. Dla wytrwałych piechurów, którzy w sobotę udali się w góry widok na białe szczyty gór okazał się magiczny.

Mimo niesprzyjającej aury udało się i w piątek, i w sobotę zorganizować ognisko. Wokół niego można było piec kiełbaski na patyku, ciesząc się ciepłem i śpiewać rajdowe szlagiery. Dodatkowo popijając grzańca, który został przyrządzony według długoletniej tradycji.

Wytrwałym rajdowiczom nie straszna była pogoda i mimo trudnych warunków udali się na piesze wędrówki. Do wyboru było, aż 6 tras o zróżnicowanym stopniu trudności. Najwytrwalsi pokonali trasę ponad 30 km.

W sobotę oprócz  ogniska odśpiewaliśmy tradycyjne „STO LAT” z okazji jubileuszowego 50. Rajdu Elektryka i każdy z uczestników zjadł symboliczny kawałek „tortu”. Wieczorem rajdowicze mogli delektować się dzikiem przyrządzonym specjalnie na tę okazję.

Dodatkowym punktem rajdu było szkolenie przeprowadzone przez prezesa GOPR na temat bezpiecznego poruszania się po górach oraz co zabrać ze sobą na piesze wycieczki, żeby zapewnić sobie i towarzyszą bezpieczną wędrówkę.

1. Jubileuszowy Rajd Elektryka nie mogłyby się odbyć bez nie ocenionej pomocy studentów Politechniki Wrocławskiej.

Dziękujemy sponsorom za ich nieoceniony wkład w uczczenie tak pięknego jubileuszu jakim był 50. Rajd Elektryka.

W takiej scenerii, w towarzystwie przyjaciół, taki rajd w górach był niezapomnianym przeżyciem!

Z turystycznym pozdrowienie współopiekun SKT Marta Bątkiewicz-Pantuła

Zapraszam do zapoznania się z filmem jaki powstał, żeby upamiętnić wydarzenie