Otwarty wykład z przedstawicielami Siemens Energy

Data: 14.11.2022 Kategoria: Informacje ogólne

Zapraszamy w dniu na otwarty wykład pracowników Siemens Energy którzy przedstawią zagadnienia związane z nowoczesnymi rozwiązaniami w systemach elektroenergetycznych.

Data: 18.11.2022, godzina 13:15 sala 406 bud. D20

Prowadzący:

Sebastian Schneider, Siemens Energy, Grid Consulting

Ukończył w 2016 roku Wydział Elektryczny Politechniki Wrocławskiej na kierunku Elektrotechnika w specjalności Renewable Energy Systems,

Mateusz Gietz, Siemens Energy, System Engineering - Network Studies

Ukończył w 2015 roku Wydział Elektryczny Politechniki Wrocławskiej na kierunku Automatyka i Robotyka w specjalności Automatyka Systemów Elektroenergetycznych

Temat: FACTS (Flexible Alternating Current Transmission System) devices and reliable operation of modern high voltage grids

Topic scope:

• Introduction, definition of FACTS
  • System services available to support reliable grid operation
  • FACTS devices overview and their grid stabilization capabilities:
  • SVC (Static VAR Compensation)
  • STATCOM (STATic synchronous COMpensator)
  • Frequency stabilizer
  • Synchronous condenser
  • UPFC (Unified Power Flow Controller)
  • FSC (Fixed Series Compensation)
  • Network studies:
  • Preparation – network reduction
  • Voltage Fluctuation Study (Flicker)*
  • Interaction Study
  • Dynamic performance study – n-1 contingencies in a weak network
  • Implementation examples – from design to commissioning

Drugim poruszanym zagadnieniem będą płatne praktyki w Siemens Energy:

Prowadzący przedstawią również informację dotyczącą możliwości płatnych praktyk w Siemens Energy

Istnieje możliwość dostania się na półroczną, płatną praktykę w Siemens Energy w Erlangen w Niemczech.

Z tej możliwości po udziale we wcześniejszych edycjach tych zajęć skorzystało już 4 studentów naszego Wydziału.

Jest to ciekawa opcja na półroczną przerwę pomiędzy studiami inżynierskimi a studiami magisterskimi w języku angielskim na Wydziale Elektrycznym. Dlatego w szczególności zachęcamy do udziału studentów 7. semestru którzy rozważają pójście na studia anglojęzyczne i szykują się do obrony pracy inżynierskiej. Praktyka taka mogłaby rozpocząć się w lutym, marcu lub w kwietniu 2023.

Wymagania:

• Status studenta (Immatrikulationsbescheinigung)
  • Brak tytułu magistra
  • Student/ka kierunku związanego z elektrotechniką lub automatyką
  • Znajomość języka angielskiego (język niemiecki nie jest obowiązkowy, ale przydatny)
  • Znajomość MATLABa (lub Pythona)