W trakcie Konferencji 19 prelegentów wygłosiło swoje prelekcje w 6 sesjach: inauguracyjnej, inżynierskiej, studenckiej, doktoranckiej, anglojęzycznej i finałowej. Po zakończeniu poszczególnych sesji odbywały się głosowania w formie on-line na najlepszego prelegenta. Zwycięzcy tych głosowań zostali nagrodzenia nagrodami głównymi w postaci tabletów. Pozostałe upominki decyzją Komitetu Naukowego Konferencji GPW 2020 zostały przyznane innym wyróżniającym się prelegentom.
Konferencja była transmitowana na żywo w serwisie YouTube, gdzie jest dostępna w całości. Po ceremonii ogłoszenia zwycięskich prelegentów odbyła się w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Jaworze msza święta w intencji uczestników Konferencji GPW 2020. Wydarzenie to było również transmitowane na żywo w Internecie.
W Konferencji GPW 2020 udział wzięli prelegenci z Politechniki Wrocławskiej, Oddziału Wrocławskiego SEP, PWSZ im. Witelona w Legnicy, Narodowego Uniwersytetu Górniczego w Dniepropietrowsku, Narodowego Uniwersytetu Technicznego Ukrainy w Kijowie oraz przedsiębiorstw z branży elektroenergetycznej.
Konferencja GPW 2020 odbyła się pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki. W trakcie sesji inauguracyjnej Sekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wojciech Murdzek (https://youtu.be/GzooL9gUFCU) pogratulował doprowadzenia od odbycia się Konferencji w trudnych czasach. Zwrócił uwagę, że główna tematyka Konferencji jest niezwykle istotna z punktu widzenia transformacji i bezpieczeństwa energetycznego Polski. Podkreślił, że dzisiejsza walka o Polskę to bitwa o nowoczesne rozwiązania i dobrostan mieszkańców.
Więcej na stronie http://gpw.pwr.edu.pl/ oraz w relacji na Youtube https://www.youtube.com/channel/UCInfENAi5WC7vxCOvwa2WRQ