Zaproszenie na 55 Międzyuczelnianą Konferencję Metrologów MKM 2023

Data: 22.05.2023 Kategoria: Informacje ogólne, Nauka, Pracownicy, Wydział

Szanowni Państwo,
W dniach 20 – 22 września 2023 odbędzie się 55 Międzyuczelniana Konferencja Metrologów MKM 2023 do uczestnictwa, w której serdecznie Państwa zapraszamy. Międzyuczelniana Konferencja Metrologów organizowana jest przez środowisko naukowe polskich uczelni i ma wieloletnią tradycję.

Pierwsza Konferencja, pod nazwą Narada Katedr Miernictwa Elektrycznego i Elektronicznego, odbyła się w 1966 roku w Szczecinie i dotyczyła problematyki nauczania miernictwa. W jej trakcie narodził się pomysł corocznych spotkań metrologów poświęconych przede wszystkim prezentacjom prac młodych naukowców, a także służącym dyskusjom na tematy dydaktyczne. Przez ponad 50 lat w corocznych konferencjach organizowanych przez ośrodki naukowe w całej Polsce wzięły udział tysiące osób zajmujących się metrologią.

Pragniemy, aby konferencja była zarówno okazją do spotkania pracowników wszystkich środowisk naukowych zajmujących się metrologią w Polsce, jak i przemysłu oraz instytucji zajmujących się pomiarami. Mamy nadzieję na liczny udział przedstawicieli metrologii prawnej i wojskowej, a także osób z przemysłu i członków Stowarzyszenia Elektryków Polskich, co pozwoli na wspólne refleksje nad historią metrologii i jej przyszłością.

Udział w konferencji możliwy jest w jednym z dwóch wariantów: I wariant (pełny) - 1390 zł za pełny udział w konferencji, tj. 20-22 września; opłata obejmuje: czynny uczestnictwo w obradach (prezentacja lub plakat), druk jednego artykułu, materiały konferencyjne, noclegi z wyżywieniem, przerwy kawowe, program kulturalny. II wariant (1 dzień) - 390 zł za jednodniowy udział w konferencji 20 września; opłata obejmuje: czynne uczestnictwo w obradach (prezentacja lub plakat), druk jednego artykułu, materiały konferencyjne, przerwy kawowe, obiad.

W obu przypadkach po uzyskaniu pozytywnych recenzji i akceptacji Komitetu Naukowego zgłoszone artykuły zostaną opublikowane w monografii Politechniki Opolskiej (20 pkt.) Możliwa jest również publikacja w International Journal of Electronics and Telecommunications, 70 pkt. http://ijet.pl/index.php/ijet Miejsce Konferencji: Hotel Active, Czajcza 19, 51-422 Wrocław. Szczegółowe informacje dotyczące konferencji znajdują się na stronie internetowej konferencji: https://mkm2023.pwr.edu.pl W przypadku pytań lub wątpliwości bardzo prosimy o kontakt na adres email: mkm2023@pwr.edu.pl

Prosimy o przekazanie zaproszenia na Międzyuczelnianą Konferencję Metrologów osobom, które mogą być nią zainteresowane. Serdecznie zapraszamy do Wrocławia

Komitet Organizacyjny
MKM 2023 Tel.+48 71 320 21 97