Słowo dziekana

Szanowni Państwo,

Ludzkość wkracza w kolejny etap rozwoju cywilizacji opartej na wiedzy. Ambicją Wydziału Elektrycznego jest kształcenie na miarę tych wymagań. Kształcimy studentów na trzech kierunkach studiów stacjonarnych: Elektrotechnika, Automatyka i Robotyka oraz Mechatronika. Prowadzimy także kształcenie na studiach niestacjonarnych na kierunku Elektrotechnika. Zgodnie z reformą bolońską proponujemy studia pierwszego stopnia, kończące się dyplomem inżyniera, studia drugiego stopnia kończące się dyplomem magistra inżyniera oraz studia trzeciego stopnia doktoranckie umożliwiające wykonanie i obronę rozprawy doktorskiej. Obok studiów w języku polskim, na drugim stopniu studiów, wspólnie z Ryerson University Toronto, prowadzimy specjalność "Control in Electrical Power Engineering" w języku angielskim. Nasi studenci w ramach rozlicznych programów międzynarodowych odbywają część studiów w wielu krajach europejskich.

Zajęcia ze studentami prowadzi wysoko wykwalifikowana kadra naukowa dzieląc się doświadczeniem i wiedzą zdobytą przy rozwiązywaniu ważnych problemów badawczych. Wysoką jakość naszych profesorów i kierowanych przez nich zespołów badawczych potwierdzają publikacje w prestiżowych czasopismach z listy filadelfijskiej, cytowania, patenty międzynarodowe, w tym patenty europejskie i amerykańskie. Zespoły badawcze od wielu lat prowadzą współpracę naukową z międzynarodowymi firmami takimi jak: ABB, Siemens, Alstom, Areva, Bosch.

Dążymy do tego, aby absolwenci Wydziału Elektrycznego potrafili twórczo zastosować zdobyte kwalifikacje, byli specjalistami wysokiej klasy, zdolnymi do formułowania i rozwiązywania problemów, gotowymi podjąć wszystkie wyzwania, jakie stawia przed nimi krajowy, europejski i światowy rynek pracy.

Nasi absolwenci odnoszą sukcesy, pracując w różnych gałęziach gospodarki, w ośrodkach uniwersyteckich oraz centrach badawczych w kraju i za granicą. Błyskotliwe kariery wielu naszych absolwentów, związane z piastowaniem przez nich wszelkich, często najwyższych stanowisk w zakładach przemysłowych, stanowią łatwy do prześledzenia praktyczny dowód jakości i użyteczności wiedzy, jaką zdobyli oni w trakcie studiów.

Naszym absolwentom życzymy wielu sukcesów zawodowych, studentom zadowolenia ze studiowania na naszym Wydziale, a kandydatom aby dłużej nie szukali - czekamy na Was.

Z pozdrowieniami,

Dziekan Wydziału Elektrycznego