Wizyta przedstawicieli Politechniki Wrocławskiej i SEPu u Biskupa Legnickiego

Data: 04.01.2018 Kategoria: Informacje ogólne

W środę 3 stycznia 2018 roku odwiedzili przedstawiciele Politechniki Wrocławskiej oraz Stowarzyszenia Elektryków Polskich odwiedzili Jego Ekscelencję Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego. Uczelnię reprezentowali Prorektor ds. Nauczania prof. Andrzej Dziedzic, Dziekan Wydziału Elektrycznego prof. Waldemar Rebizant, dr Marta Bątkiewicz-Pantuła i dr Maciej Gwoździewicz z Wydziału Elektrycznego oraz doktorantka Laura Jasińska z Wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki. SEP reprezentowali Prezes dr Andrzej Hachoł oraz Jarosław Krysiak.

Oprócz Księdza Biskupa na spotkaniu obecny był Rektor Wyższego Seminarium Duchownego Ksiądz dr Piotr Kot. Spotkanie było owocem wystąpienia Jego Ekscelencji na IV Konferencji Naukowej Generacja-Przesył-Wykorzystanie, która odbyła się w pierwszy weekend grudnia 2017 roku w Pałacyku w Muchowie. Ksiądz Biskup zaprosił organizatorów Konferencji GPW do siebie chcąc rozszerzyć swoją prelekcję wygłoszoną w trakcie Konferencji. Główną tematyką spotkania była egzegeza Pisma Świętego. Zaproszeni goście docenili fakt, iż mogli kolejny raz wysłuchać ciekawych i interesujących spostrzeżeń i wniosków ks. bp prof. Zbigniewa Kiernikowskiego.

Specjalne życzenia ks. bp Zbigniewa Kiernikowskiego dla elektryków

Fot. Paweł Sasiela/legnica24h.pl