IV edycja Konferencji Naukowej Generacja – Przesył – Wykorzystanie GPW 2017

Data: 07.12.2017 Kategoria: Informacje ogólne, Nauka, Pracownicy, Studenci, Wydział

W dniach 1-3 grudnia 2017 roku w Pałacu w Muchowie odbyła się pod patronatem honorowym Ministra Energii Krzysztofa Tchórzewskiego IV edycja Konferencji Naukowej Generacja – Przesył – Wykorzystanie GPW 2017.Organizatorami Konferencji był Wrocławski Oddział Stowarzyszenia Elektryków Polskich oraz Wydział Elektryczny Politechniki Wrocławskiej. W Konferencji wzięło udział 28 uczestników, w tym m.in. przedstawiciele z ukraińskich uczelni technicznych. Gośćmi honorowymi byli: Jego Ekscelencja Biskup Legnicki prof. Zbigniew Kiernikowski, Prorektor ds. Studenckich Politechniki Wrocławskiej dr Jacek Lamperski, Prorektor ds. Nauczania PWr prof. Andrzej Dziedzic, Dziekan Wydziału Elektrycznego prof. Waldemar Rebizant, Dyrektor Ośrodka Badawczo-Rozwojowego KGHM CUPRUM Jan Zimroz.

W pierwszy dzień Konferencji uczestnicy mieli okazję zwiedzić Sudecką Zagrodę Edukacyjną w Dobkowie poznając historię geologiczną Pogórza Kaczawskiego. Następnie pani dr Dorota Domińska-Werbel oraz pani Bogumiła Sokołowska poprowadziła szkolenie z zakresu umiejętności osobistych i interpersonalnych. Wieczorem odbyła się Sesja Inauguracyjna oraz uroczysta kolacja.

Drugi dzień Konferencji rozpoczął się Sesja Uroczystą, w której wystąpił m.in. profesor Politechniki Wrocławskiej Jan Zawilak. To właśnie on wygłosił referat na temat silników z magnesami trwałym, których sprawność sięga 98%. Następnie prelegenci przedstawiali swoje prezentacje w Sesji Lokalnej, Sesji Maszyny i Urządzenia Elektryczne oraz Sesji Rozdział i Zasilanie Energią Elektryczną. Wieczorem najlepsi prelegenci zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami w postaci mierników marki SONEL, porcelany stołowej produkcji Karolina Sp. z o.o. oraz koszulek z motywem patriotycznym.

W niedzielę uczestnicy zwiedzili w Jaworze rzymskokatolicki Kościół św. Marcina oraz ewangelicko-augsburski Kościół Pokoju. Zwieńczeniem Konferencji był obiad w restauracji Ratuszowa.

Sponsorami tegorocznej Konferencji GPW była Politechnika Wrocławska, Wrocławski Oddział SEP, Mercedes-Benz Manufacturing Poland Sp. z o.o., zakład porcelany stołowej Karolina Sp. z o.o., producent blach ciętych laserowo Kisielewski Sp. z o.o., wydawca medialny DJAmedia Sp. z o.o. .

Generacja – Przesył – Wykorzystanie GPW 2017